Logo Miasta Śrem

Powstanie Śremska Rada Seniorów

​21 listopada radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie powołania Śremskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu (nr 126/XI/2019).
Śremska Rada Seniorów ma wspierać i reprezentować środowiska osób starszych zamieszkałych w gminie Śrem. Jej powstanie jest inicjatywą samych seniorów.
 
rada-seniorow.jpg
 
Rada ma mieć charakter konsultacyjny, doradczy, inicjatywny. Do jej zadań będzie należało:
  • współpraca z władzami samorządowymi oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób starszych
  • przedstawianie propozycji oraz inicjowanie działań na rzecz Seniorów
  • monitorowanie potrzeb osób starszych
  • uczestniczenie w sesjach
  • współpraca w realizacji Śremskiego Programu na Rzecz Osób Starszych
  • informowanie społeczeństwa miasta i gminy Śrem o kierunkach działalności i podejmowanych inicjatywach na rzecz osób starszych
  • współpraca z lokalnymi mediami
 
Na przestrzeni całego kraju obserwuje się tendencje demograficzne związane ze starzeniem się ludności. Również w gminie Śrem wzrosła liczba osób w wieku poprodukcyjnym. Odsetek osób powyżej 60 roku życia w 2016 roku wynosił 17% mieszkańców gminy. Powołanie gminnej rady seniorów pozwoli na wzrost zaangażowania tej grupy wiekowej w sprawy społeczności lokalnej oraz ustalenie zadań spełniających jej rzeczywiste potrzeby.

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności