Logo Miasta Śrem

Poznański Obszar Metropolitalny

6 lipca br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu, w której udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego...

6 lipca br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu, w której udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wiceburmistrz Śremu Krzysztof Łożyński.
Spotkanie dotyczyło utworzenia Poznańskiego Obszaru Metropolitalnego, obejmującego swym zasięgiem 45 gmin wielkopolskich wraz z Poznaniem,. Obiektywne rygorystyczne kryteria spełnił również Śrem, który znalazł się w gronie najaktywniej rozwijających się gmin.
Do oceny przyjęto trzy podstawowe kryteria delimitacji (ustalenia granic): społeczno-gospodarcze, dostępności komunikacyjnej oraz środowiska przyrodniczego. Tak zdefiniowane kryteria pozwoliły na określenie obszaru wewnętrznie zróżnicowanego, ale funkcjonalnego, co z pewnością pozwoli na jego zrównoważony rozwój przestrzenny.

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności