Poznańskie Słowiki we wrześniu wystąpią w Śremie
W niedzielę 23 września o godz. 17.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" pod dyrekcją Macieja Wielocha.
Koncert odbędzie się z okazji 1050 rocznicy powstania Archidiecezji Poznańskiej, pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich .
"Poznańskie Słowiki" stworzył i przez prawie 73 lata dyrygował Stefan Stuligrosz. Po jego śmierci zespół prowadzi Maciej Wieloch, asystent Profesora i dyrygent, związany także z poznańską Operą. Pod jego batutą zespół notuje kolejne sukcesy. Koncert będzie okazją do zaprezentowania słuchaczom sakralnych utworów chóralnych.
Wstęp wolny.
"Poznańskie Słowiki" stworzył i przez prawie 73 lata dyrygował Stefan Stuligrosz. Po jego śmierci zespół prowadzi Maciej Wieloch, asystent Profesora i dyrygent, związany także z poznańską Operą. Pod jego batutą zespół notuje kolejne sukcesy. Koncert będzie okazją do zaprezentowania słuchaczom sakralnych utworów chóralnych.
Wstęp wolny.

