Logo Miasta Śrem

Psarskie zakwitnie dla pszczół

22 maja br. stara część Psarskiego zyskała łąkę kwietną. Kwiaty posiali mieszkańcy.

1.jpg
Nie było to proste zadanie, ponieważ teren wymagał odpowiedniego przygotowania przez specjalistyczny sprzęt. Dzięki uprzejmości firmy "Ogrody Grzywaczyk Pracownia Kształtowania Krajobrazu” udało się odpowiednio przygotować podłoże, na którym wysiany został „Pszczeli pożytek” przekazany przez Urząd Miejski w Śremie - nasiona łąki kwietnej.
 
3.jpg

Akcję koordynował sołtys Łukasz Brzeziński, który aktywnie włączył się w prace ziemne, a pomysł zainicjowała mieszkanka Dorota Witczak. Na koniec miejsce zostało oznaczone specjalną tabliczką „Łąka kwietna” wykonaną w pracowni Yahóvka.
 
2.jpg

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności