Logo Miasta Śrem

Puchar Feniksa - WYNIKI

W sobotę 6.02.2016 odbyła się kolejna edycja zawodów o Puchar Feniksa. W tym roku do walki o medale w konkurencjach sprawnościowych i poomse stanęło ponad stu młodych zawodników z roczników 2012-2004, reprezentujących 9 wielkopolskich klubów: UKS Taekwondo Środa Wielkopolska, KS Rapid Śrem, MUKS Białe Tygrysy Jarocin, UKS Taekwondo Kórnik, UKS Hwarang Września, AZS OŚ Poznań, Oaza Kórnik, Gostyńskie Stowarzyszenie WILK oraz UKS Taekwondo Feniks Śrem.
W oficjalnej części imprezy udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Śremie Tomasz Żak oraz Wicestarosta Janusz Przywara.

Puchar Feniksa w tym roku zdobyli zawodnicy z Gostyńskiego Stowarzyszenia WILK a pozostałe kluby zajęły miejsca od 2 do 8: MUKS Białe Tygrysy Jarocin, UKS Taekwondo Kórnik, UKS Taekwondo Środa Wielkopolska, UKS Hwarang Września, KS Rapid Śrem, Oaza Kórnik, AZS OŚ Poznań.

UKS Taekwondo Feniks Śrem tradycyjnie nie był uwzględniony w oficjalnej klasyfikacji medalowej, może się jednak poszczycić pierwszym miejscem poza konkurencją (z dużą przewagą punktową).

tabe.png

Siedemnastoosobowa ekipa UKS Taekwondo Feniks Śrem zdobyła łącznie 21 medali: 10 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych w swoich kategoriach wiekowych w różnych konkurencjach.

Igor Nowak – 2 złote
Szymon Biegun – 2 srebrne
Antek Korneluk – 1 srebrny, 1 brązowy
Mieszko Rozmiarek – 1 złoty
Adrian Szmyt – 1 brązowy
Milosz Zgoła - 1 złoty
Wiktor Reyntjens – 2 złote
Anna Łuczka – 1 złoty, 1 brązowy
Hanna Fabisiak – 1 srebrny, 1 brązowy
Julia Kapturek – 3 złote
Amelia Bruss – 1 srebrny
Natasza Sobczyk – 1 brązowy
Michalina Żwawiak – 1 brązowy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności