Logo Miasta Śrem

Rozmowy o gospodarce odpadami komunalnymi

W dniu 12 lutego 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się spotkanie poświęcone funkcjonowaniu Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie z siedzibą w Witaszyczkach, do którego trafiają odpady z terenu gminy Śrem.
 
W spotkaniu udział wzięli: Adam Lewandowski Burmistrz Śremu, Witosław GibasiewiczI Zastępca Burmistrza Jarocina oraz Mariusz Małynicz  Prezes ZGO Sp. z o.o
 
Jednym z kluczowych tematów było określenie szczegółów objęcia udziałów w Zakładzie przez gminę Śrem. 
Zgodnie z zawartym w 2014 roku porozumieniem międzygminnym  oraz Uchwałą NR 425/XLII/2014 Rady Miejskiej w Śremie z dnia 30 stycznia 2014 gmina Śrem objęcie przez gminę Śrem udziałów w spółce „Zakład Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. nastąpi w kolejnych 3 latach budżetowych w następujących terminach i kwotach: 
- rok 2015 – 1.500.000 zł
- rok 2016 – 1.500.000 zł
- rok 2017 – 2.338.000 zł.
 
W czasie spotkania przedstawiono dalsze plany rozbudowy stacji przeładunkowej odpadów w Mateuszewie.  
Prezes Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie  poinformował o otrzymanej dotacji w wysokości 85 mln zł z NFOŚiGW, która w całości zostanie przeznaczona na rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Witaszyczkach.

Na mocy Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego 2012-2017, każda gmina dostarcza odpady do właściwej regionalnie instalacji mechaniczno –biologicznej przetwarzania odpadów komunalnych. 
Na podstawie regionalizacji, odpady z terenu gminy Śrem i 17 innych samorządów będą trafiać na składowisko w Witaszyczkach, natomiast Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Mateuszewie stanowi punkt przeładunkowy odpadów.
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności