Logo Miasta Śrem

SAM URZĄDZAJ ŚREM

SAM URZĄDZAJ SWOJE MIASTO
 
To hasło kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w zarządzaniu swoimi miastami i kształtowania najbliższego otoczenia.
 
post-facebook-srem.png
Kampania jest realizowana przez samorządy miejskie zrzeszone w Związku Miast Polskich. Projekt zainicjowano w maju, ponieważ 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku.
 
 

 
Cele kampanii:
  • zwiększenie świadomości na temat roli samorządu terytorialnego.
  • budowanie wizerunku samorządu lokalnego jako organizmu działającego dla dobra swoich mieszkańców, będącego najbliżej obywateli i dbającego o podstawowe potrzeby mieszkańców
  • pobudzenie obywateli do działania na rzecz małych ojczyzn
  • inicjowanie debaty publicznej na temat funkcjonowania miast, budowanie zaufania społecznego
  • realne zwiększenie udziału mieszkańców w sprawach lokalnych
  • pokazanie istoty, siły i wagi samorządności
 
W kampanię zaangażowały się 72 miasta, w tym Śrem.


Jednym z elementów własnego wkładu w kształt miasta jest budżet partycypacyjny. Gmina Śrem realizuje już czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego Śremu, w którym to mieszkańcy mogą bezpośrednio decydować  wydatkach z budżetu gminy. W ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu można stworzyć własne projekty oraz wybrać najlepsze pomysły. Składanie wniosków w formie elektronicznej potrwa od 1 do 30 czerwca.  
Zasady opisane są na budzetobywatelski.srem.pl
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności