Seminarium w ramach pojektu „Aktywność się opłaca”
W dniu 2 września br. w Hotelu Metropol w Śremie odbyło się Seminarium „Zintegrowane modele wsparcia osób zagrożonych marginalizacją i standard działań aktywizujących osoby wykluczone społecznie w lokalnej społeczności” organizowane w ramach projektu systemowego „Aktywność się opłaca”.
W dniu 2 września br. w Hotelu Metropol w Śremie odbyło się Seminarium „Zintegrowane modele wsparcia osób zagrożonych marginalizacją i standard działań aktywizujących osoby wykluczone społecznie w lokalnej społeczności” organizowane w ramach projektu systemowego „Aktywność się opłaca”.
Na zaproszenie Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego odpowiedzieli przedstawiciele lokalnych samorządów, rad miasta i powiatu, instytucji pomocy społecznej i integracji, Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie oraz organizacji pozarządowych.
Rangę spotkania swoją obecnością podkreślili parlamentarzyści – Paweł Arndt, Piotr Gruszczyński, Tadeusz Tomaszewski, przedstawiciel Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Pani Maria Krupecka Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także eksperci Instytutu Spraw Publicznych, Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszeń CAL i PISOP.
Uczestnicy seminarium zapoznali się z założeniami aktywnej polityki przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w gminie Śrem, które zaprezentował Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a także zapoznano się z prezentacjami m.in.:
• Pani Urszuli Bogusz - Kubiak, dyrektor śremskiego PUP
• Pani Barbary Bąbskiej – ze Stowarzyszenie CAL
• Pani Joanny Ludwiczak – ze Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP
• Pani Marii Świdurskiej - Kierownik OPS w Śremie
• Pani Joanny Szymoniak – Kierownik projektu „Aktywność się opłaca”
Podczas seminarium zdefiniowano znaczenie skutecznego angażowania trzeciego sektora w realizację aktywnej polityki społecznej oraz wymianę doświadczeń dot. wspierania inicjatyw przez podmioty działające w obszarze pomocy i integracji społecznej.
Na zaproszenie Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego odpowiedzieli przedstawiciele lokalnych samorządów, rad miasta i powiatu, instytucji pomocy społecznej i integracji, Powiatowego Urzędu Pracy w Śremie oraz organizacji pozarządowych.
Rangę spotkania swoją obecnością podkreślili parlamentarzyści – Paweł Arndt, Piotr Gruszczyński, Tadeusz Tomaszewski, przedstawiciel Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Pani Maria Krupecka Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także eksperci Instytutu Spraw Publicznych, Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszeń CAL i PISOP.
Uczestnicy seminarium zapoznali się z założeniami aktywnej polityki przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w gminie Śrem, które zaprezentował Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a także zapoznano się z prezentacjami m.in.:
• Pani Urszuli Bogusz - Kubiak, dyrektor śremskiego PUP
• Pani Barbary Bąbskiej – ze Stowarzyszenie CAL
• Pani Joanny Ludwiczak – ze Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP
• Pani Marii Świdurskiej - Kierownik OPS w Śremie
• Pani Joanny Szymoniak – Kierownik projektu „Aktywność się opłaca”
Podczas seminarium zdefiniowano znaczenie skutecznego angażowania trzeciego sektora w realizację aktywnej polityki społecznej oraz wymianę doświadczeń dot. wspierania inicjatyw przez podmioty działające w obszarze pomocy i integracji społecznej.

.jpg)
.jpg)
