Logo Miasta Śrem

​Seniorzy posiali łąkę kwietną

28 kwietnia 2022 r. w Miejskim Parku Ekologicznym im. Wł. Puchalskiego w Śremie powstała łąką kwietna - pszczeli pożytek. Łąkę wysiali śremscy seniorzy wspólnie zastępcą burmistrza Śremu Bartoszem Żeleźnym.
Łąką kwietna to nie tylko element dekoracyjny w Miejskim Parku Ekologicznym im. Wł. Puchalskiego, lecz przede wszystkim pożyteczne rozwiązanie dedykowane owadom zapylającym, które będą czerpać pyłki i nektar. 

Łąka nie wymaga specjalnej pielęgnacji oraz koszenia, ponadto nie potrzeba jej podlewać ponieważ rośliny mają dłuższe korzenie. Specjalną kompozycje nasion kwitnących traw, bylin oraz kwiatów przekazała firma Saatbau, która kolejny raz włączyła się w przedsięwzięcia przyrodnicze w gminie Śrem

Inicjatorami akcji byli: gmina Śrem, Bee Active & more, Kwiaciarnia J.Górkiewicz-Woźniak oraz firma Saatbau, która dostarczyła materiał siewny. 

Galeria zdjęć

​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną ​Seniorzy posiali łąkę kwietną
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności