Logo Miasta Śrem

Sierpniowe wakacje z Bratem Albertem

Zakończyła się akcja letnia dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowana przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie.

Zakończyła się akcja letnia dla dzieci ze szkół podstawowych  i gimnazjalnych  organizowana przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie. Natomiast od 4 do 18 sierpnia na turnus rehabilitacyjny do Rowów pn.: „Chore dziecko, zdrowa i mądra miłość matki”, wyjechały mamy wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym. Projekt współorganizowany jest z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Śremie, a dofinansowany jest przez  PFRON, Fundację WBK, „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, Spółdzielczy Bank Ludowy oraz Kancelarię Radcy Prawnego.
Już 16 sierpnia na wycieczkę  do Kotliny Kłodzkiej połączoną z wymianą  doświadczeń woluntarystycznych w Centrum Aktywności Lokalnej w Bielawie wyjadą wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ekonomicznego oraz członkowie Towarzystwa. Wyprawa dofinansowana jest z budżetu gminy Śrem.
Ostatnim projektem wakacyjnym organizowanym przez Towarzystwo są  7-dniowe warsztatu terapeutyczne dla rodzin osób niepełnosprawnych pn: „Usprawnić rodziny osób niepełnosprawnych”, które odbywać się będą
w dniach od 19 do 25 sierpnia w Ustce .
Wypoczynek dofinansowany jest z budżetu gminy Śrem.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności