Logo Miasta Śrem

„Słoneczna Gromada” w kampanii "Pola nadziei"

Przedszkole nr 2 "Słoneczna Gromada" w Śremie włącza się w różnorodne kampanie społeczne, które uczą wychowanków wrażliwości społecznej. W tym roku dzieci wezmą udział w międzynarodowym programie "Pola nadziei", który jest realizowany przez hospicja.
Przedszkole nr 2 "Słoneczna Gromada" w Śremie włącza się w różnorodne kampanie społeczne, które uczą wychowanków wrażliwości społecznej. W tym roku dzieci wezmą udział w międzynarodowym programie "Pola nadziei", który jest realizowany przez hospicja. Program polega na sadzeniu cebulek żonkili jesienią i prowadzeniu kwest ulicznych wiosną. Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei, który przypomina o ludziach cierpiących i wymagających opieki. Przedszkole nawiązało kontakt z Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp., od którego otrzymało cebulki. 
Zadaniem kampanii „Pola nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy.  

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności