Logo Miasta Śrem

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP oraz placówek oświatowych.

Burmistrz Śremu wraz z Posłem Tadeuszem Tomaszewskim - Przewodniczącym Stałej Podkomisji ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP oraz placówek oświatowych działających na terenie gminy Śrem na Spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 13 stycznia 2009 r. o godz. 14.00 w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej 12.
Burmistrz Śremu wraz z Posłem Tadeuszem Tomaszewskim -  Przewodniczącym Stałej Podkomisji ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP oraz placówek oświatowych działających na terenie gminy Śrem na Spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 13 stycznia 2009 r. o godz. 14.00 w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej 12.

Program spotkania:

1.    Informacja Burmistrza Śremu o planowanych zadaniach gminy, realizowanych w 2009 r. we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

2.    Informacja Posła Tadeusza Tomaszewskiego o możliwości pozyskiwania środków finansowych na działania statutowe organizacji pozarządowych
w sferze pożytku publicznego:
- Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu,
- Fundusz Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych dla Uczniów,
- środki budżetowe ministerstw, wojewody i samorządu wojewódzkiego,
- Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
- Fundusz dla Organizacji Pozarządowych,
- PFRON,
- Nowelizacja Ustawy o spółdzielniach socjalnych.

3. Zasady współpracy partnerskiej między samorządami a organizacjami pozarządowymi. Przykłady dobrych praktyk.

 


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności