Śrem na Forum z brazylijczykami
Dnia 16 lutego br. w Hotelu Andersia odbyło się forum Goias (Brazylia) – Wielkopolska, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, które było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału gospodarczego Wielkopolski oraz promowania naszych walorów wśród brazylijskich partnerów, reprezentujących jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków świata.



Dnia 16 lutego br. w Hotelu Andersia odbyło się forum Goias (Brazylia) – Wielkopolska, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, które było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału gospodarczego Wielkopolski oraz promowania naszych walorów wśród brazylijskich partnerów, reprezentujących jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków świata. Do udziału w forum z kilkudziesięcioosobową grupa biznesmenów brazylijskich zaproszono samorządy, które wyróżniają się ponadprzeciętną aktywnością w kwestii pozyskiwania inwestorów zagranicznych. Tym samym organizatorzy zaprosili przedstawicieli sektora prywatnego z zagranicznym kapitałem, którzy podjęli decyzje o inwestowaniu w Wielkopolsce. Uroczystego otwarcia forum dokonał Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Delegacji gości z Brazylii przewodniczył Alcides Rodrigues Filho – Gubernator Stanu Goias. Wśród branż, które reprezentowali goście wymienić można m.in. logistykę, przemysł spożywczy czy produkcję nawozów sztucznych. Województwo Wielkopolskie reprezentowały samorządy: Poznań, Kalisz, Leszno, Buk, Murowana Goślina, Pobiedziska, Stare Miasto oraz Śrem. Potencjał gospodarczy naszej gminy przedstawił Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a dobre praktyki współpracy z samorządem gminy Śrem rekomendowali Jens – Peter Hartmann Kierownik Działu Chemii Budowlanej BASF POLSKA sp. z o.o, oraz Jarosław Muczek Kierownik Marketingu BASF POLSKA sp. z o.o.




