Śrem zakwitnie na różowo i fioletowo
Rozpoczęły się już przygotowania do ukwiecenia Śremu roślinami jednorocznymi i wieloletnimi. W ramach prac przygotowawczych przeprowadzone zostały pierwsze prace: odchwaszczenie, spulchnianie gleby, przycięcie ubiegłorocznych pędów.
Z początkiem maja ruszy sadzenie roślin. W tym roku Śrem ozdobią kwiaty w odcieniach fioletu i różu:
- na moście – prawie 800 szt. pelargonii
- na rondzie im. Powstańców Wlkp. – 1700 szt. begonii
- na terenie całego miasta: w gazonach i donicach ponad 1000 szt. różnych roślin i ponad 1800 szt. roślin na rabatach w gruncie.
Obok roślin jednorocznych posadzone też zostaną trawy i krzewy ozdobne, a jesienią dosadzone zostaną cebule tulipanów nad stawem w Parku Śremskich Odlewników.

