Logo Miasta Śrem

Śremianie oddają hołd Janowi Pawłowi II

W sobotę 2 kwietnia, o godzinie 21:37 odszedł od nas Ojciec Święty - Jan Paweł II. Cała Polska, w tym również mieszkańcy Śremu łączą się w żałobie, a jednocześnie w modlitwie za Jego...

W sobotę 2 kwietnia, o godzinie 21:37 odszedł od nas Ojciec Święty - Jan Paweł II. Cała Polska, w tym również mieszkańcy Śremu łączą się w żałobie, a jednocześnie w modlitwie za Jego duszę.
Mieszkańcy, którzy chcą wyrazić żal po śmierci Jana Pawła II mogą to uczynić w księdze kondolencyjnej, która udostępniona będzie wszystkim mieszkańcom od jutra (wtorek) od godz. 8.00 w siedzibie Urzedu Miejskiego w Śremie przy ul. Mickiewicza 10 (Urząd Stanu Cywilnego, I pietro).
Intytucje publiczne gminy Śrem udekorowały swoje siedziby  na znak żałoby flagami opuszczonymi do połowy masztu. Również na wielu śremskich prywatnych budynkach pojawiły się narodowe i papieskie flagi przesłonięte kirem.

W środę o godz.12.00 na Plac 20 Października w Śremie  przybędą uczniowie szkół Powiatu Śremskiego, aby wspólnie modlić się w intencji Ojca Świętego. Inicjatywa Młodzież Śremska Papieżowi to wspólna modlitwa, wiązanki kwiatów i znicze, które będzie można składać w uformowanym symbolicznym sercu.
W czwartek, w przeddzień pogrzebu Ojca Świętego, o godz. 21.00 w Kościele Farnym odprawiona zostanie Msza Święta za duszę zmarłego Papieża od społeczeństwa Śremskiego.


obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności