Logo Miasta Śrem

Śremianie w Königsbrück

Zespół LKS Piast Śrem przebywał od 1 do 3 maja w Königsbrück. W tym roku mija 30 – lecie kontaktów szachowych przedstawicieli obu klubów.
Zespół LKS Piast Śrem przebywał od 1 do 3 maja w Königsbrück. W tym roku mija 30 – lecie kontaktów szachowych przedstawicieli obu klubów. 
Rozegrano dwa turnieje indywidualne i mecz drużynowy. W turnieju szachów szybkich zwyciężyli zawodnicy gospodarzy Christoph Herrich, przed Dirkiem Niese, trzeci był Michał Skrzypczak z Piasta. W turnieju błyskawicznym pierwszy był Dirk Niese, przed Michałem Skrzypczakiem i Tomaszem Kozłowskim. 
Mecz drużynowy zakończył się zwycięstwem Piasta 6:2. Punkty dla śremian zdobyli: Stanisław Koliński, Piotr Kaczmarek, Kacper Hoffmann, Piotr Hoffmann i Alicja Kaczmarek po 1 oraz Michał Skrzypczak i Bogusław Górski po 0,5. Wyższość swojego przeciwnika Christopha Herricha musiał uznać Tomasz Kozłowski. 
Kolejne spotkanie szachistów w Śremie w przyszłoroczny majowy weekend. 
 


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności