Logo Miasta Śrem

​Obowiązek segregacji odpadów komunalnych od 1 stycznia 2020 r.

Burmistrz Śremu informuje, że zgodnie ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2019 r. poz. 2010) mieszkańcy gminy Śrem zobowiązani są do obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych.
Zgodnie z obowiązującym prawem brak przeprowadzania segregacji lub stwierdzenie nieprawidłowości w jej prowadzeniu skutkować będzie odebraniem odpadów jako zmieszanych i podwyższeniem opłaty za miesiące, w których nie dopełniono obowiązku zasad segregacji.
 
W związku z powyższym właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali nieselektywną zbiórkę odpadów komunalnych, powinni złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Miejskiego w Śremie, jak również dostosować się z dniem 1 stycznia 2020 roku do obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
 
Po złożeniu deklaracji właściciele otrzymają worki do segregacji oraz aktualne informacje dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych.

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności