Logo Miasta Śrem

Śremski Szpital włącza się w działania związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie

Zaproszenie na spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące obowiązków osób wykonujących zawód medyczny w zakresie realizacji zadań przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w gminie Śrem i Prezes Szpitala w Śremie serdecznie zapraszają przedstawicieli służby zdrowia na spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące obowiązków osób wykonujących zawód medyczny w tym lekarzy, pielęgniarek, położnych oraz ratowników medycznych w zakresie realizacji zadań przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 
 
Spotkanie odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2015 roku o godzinie 12.00 
w Sali Konferencyjnej Szpitala Śremskiego (II piętro).

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie portal edukacyjny dla lekarzy www.lekarzureagujnaprzemoc.pl oraz działania realizowane w ramach lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy domowej.

W roku 2014 wsparciem w ramach procedury „Niebieskie Karty”  zostały objęte 124 rodziny z terenu gminy Śrem. Łącznie było to 339 osób doświadczających przemocy domowej w tym 139 dzieci. Wszczęto 40 nowe procedury NK.
 
Zapraszamy przedstawicieli ochrony zdrowia zainteresowanych współpracą interdyscyplinarną we wsparciu osób doświadczających przemocy.
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności