Podsumowaine akcji "Wiosennego sprzątania świata" w gminie Śrem.
Informacja dla mediów dot. „Wiosennego Sprzątania Świata”.
W akcji „Wiosennego Sprzątania Świata” w dniach 12-13 maja 2005r. uczestniczyło ponad 4000 dzieci i młodzieży z placówek z terenu miasta i gminy tj.:7 przedszkoli, 14 szkół podstawowych i gimnazjów oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie. Dzieci i młodzież tradycyjnie już sprzątały otoczenie placówek oświatowych, parki, tereny zieleni wokół osiedli mieszkaniowych, wzdłuż tras komunikacyjnych, oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenie naszej gminy. Łącznie zebrano 7 ton odpadów. Obsługa akcji została sfinansowana ze środków Powiatowego i Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Równolegle z „Wiosennym Sprzątaniem Świata” Urząd Miejski w Śremie wraz ze Starostwem Powiatowym w Śremie zaprosił placówki oświatowe do udziału w zbiórce makulatury w ramach konkursu „Porządkujemy szuflady-zbieramy odpady”. Do konkursu przystąpiło 14 placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Śrem. Zebrano łącznie 3016 kg makulatury, ze sprzedaży której uzyskano dochód w wysokości 361,99 zł.
Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczony zostanie na
zakup artykułów szkolnych dla uczniów placówki, która zajęła
pierwsze miejsce w konkursie. Placówki, które zajęły II i III
miejsce zostaną nagrodzone upominkami książkowymi, a wszyscy
uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Placówki oświatowe, kt��re zebrały największą ilość makulatury w
przeliczeniu na jednego podopiecznego:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Wyrzece 4,06 kg/os;
II miejsce Zespół Szkół im. M. Grzegorzewskiej 3,19
kg/os;
III miejsce Przedszkole „Pod Wierzbami” 2,73
kg/os.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Wiosennego Sprzątania Świata oraz konkursu „Porządkujemy szuflady – zbieramy odpady” za aktywny udział w akcji.
Szczególne podziękowania kierujemy dla firmy EKOPARTNER, która zapewniła bezpłatną obsługę konkursu „Porządkujemy szuflady – zbieramy odpady”.



