Logo Miasta Śrem

Podsumowanie IV edycji konkursu "PUSZKOBRANIE"

We wtorek 15 lutego br., sala sesyjna Urzędu Miejskiego w Śremie gościła przedstawicieli 21 placówek oświatowych z gminy Śrem, zgłoszonych do IV edycji konkursu Puszkobranie. ...

We wtorek 15 lutego br., sala sesyjna Urzędu Miejskiego w Śremie gościła przedstawicieli 21 placówek oświatowych z gminy Śrem, zgłoszonych do IV edycji konkursu Puszkobranie.    Efekty ubiegłorocznych zmagań podsumował Zastępca Burmistrza Śremu
Radosław Łucka. Udział w konkursie wzięło 6.835 osób. Łącznie uczestnicy zebrali 1.131,3 kg. O ostatecznym miesjcu w konkursie decydowała ilość zebranych kg przypadająca na liczbę zgłoszonych uczestników w każdej placówce. Tradycyjnie już zwycięzcą konkursu zostali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy znacząco pokonali Przedszkolaków Pod Wierzbami i Małych przyrodników.
    W IV edycję konkursu zaangażowała się firma Eko Partner ze Śremu, która zajęła się skupem i tansportem puszek z placówek oświatowych. Przedsiębiorstwo ufundowało również nagrodę za pierwsze miejsce w postaci przejazdu na majówkę w Bieżyniu oraz piłki do gry dla Szkoły Podstawowej Nr 4, która wprawdzie zajęła IV miejsce, ale zebrała zdecydowanie największą ilość puszek. Podczas spotkania podsumowującego obecny był przedstawiciel firmy Pan Marek Cieślak, któremu podziękowania złożył Zastępca Burmistrza Radosław Łucka.
    Nagrody za II i III miejsca w postaci zestawów zabawek oraz organizacjępobytu w Bieżyniu, ufundował Urząd Miejski w Śremie z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla pozostałych uczestników przygotowano upominki książkowe i drobne artykuły szkolne.
    Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej V edycji konkursu. Zgłoszenia placówek przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Śremie Zespole Ochrony Środowiska (tel. 28 35 225 w.138).

ranking puszkobrania

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności