Logo Miasta Śrem

Szkolenie dla nauczycieli pn. "Uczymy dla czystego powietrza"

W imieniu Stowarzyszenia Zielone Mazowsze Burmistrz Śremu zaprasza nauczycieli z gminy Śrem na bezpłatne szkolenie pn. „Uczymy dla czystego powietrza”, które odbędzie się w dniu 1 grudnia 2016 r. (czwartek) w godzinach 11:00 – 14:00 w Urzędzie Miejskim w Śremie,  Pl. 20 Października 1 (Sala sesyjna).
Celem szkolenia jest pogłębienie i ugruntowanie wiedzy dotyczącej niskiej emisji oraz poznanie metodologii i narzędzi dostępnych w projekcie „Świadomi dla czystego powietrza” – scenariuszy lekcji i kart pracy oraz programów i filmów tematycznych.
 
PROGRAM SZKOLENIA:
  1. Rozpoczęcie szkolenia: prezentacja trenerów i celów szkolenia. Poznanie się uczestników i ich doświadczeń w zakresie edukacji ekologicznej i edukacji nt. niskiej emisji.
  2. Niska emisja - wprowadzenie i pogłębienie informacji: interaktywna prezentacja trenerska zakończona dyskusją nad wprowadzaniem tych zagadnień do pracy nauczyciela. Quiz wiedzy.
  3. Praca w grupach zorientowana wokół pomysłów na wprowadzanie tej tematyki do pracy z uczniami, poszukiwanie związków z podstawą programową, ocena zebranych pomysłów.
  4. Scenariusze zajęć: prezentacja zeszytu oraz wybranych scenariuszy zajęć dot. niskiej emisji, wypróbowanie wybranych ćwiczeń i ich omówienie z meta-poziomu (jak sprawdzą się w pracy z młodzieżą, jak zaadaptować je do własnych potrzeb).
  5. Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.
 
Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać:
  • osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie przy Pl. 20 Października 1 (p. 33),
  • telefonicznie pod nr tel. 61 28 47 138 lub 61 28 47 140,
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: karolina.banicka@urzad.srem.pl.
 
Liczba miejsc ograniczona!
 
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności