Turniej strzelecki o tytuł „Króla Kurkowego”
Turniej strzelecki o tytuł „Króla Kurkowego” odbył się 15 maja. Uroczystość rozpoczęła się śniadaniem wydanym przez ustępującego króla Artura Osińskiego w siedzibie bractwa.
Po przemarszu, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej im. Mariana Zielińskiego, bracia kurkowi udali się na mszę świętą do kościoła farnego, podczas której kapelan bractwa ks. Proboszcz Marian Brucki poświęcił tarczę królewską. Następnie na śremskim rynku ustępujący król wraz z małżonką oraz wicestarosta Janusz Przywara w asyście starszego i podstarszego KBS Śrem, złożyli w imieniu swoim i wszystkich braci, wiązankę kwiatów na płycie rozstrzelanych w 1939 roku.
Królem kurkowym na XXVI turnieju Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie został brat Hubert Łabutka. Wicekrólem został Waldemar Ronke a rycerzami kolejno Jarosław Nowak i Witold Tomaszewski
W pozostałych konkurencjach zwyciężali: tarcza fundowana przez króla W. Ronke – Hubert Łabutka, tarcza bracka oraz strzelanie do tarcz punktowych z karabinu i pistoletu 5,6 mm – Grzegorz Baszko. Kura zestrzelił Jarosław Nowak.
Królem kurkowym na XXVI turnieju Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie został brat Hubert Łabutka. Wicekrólem został Waldemar Ronke a rycerzami kolejno Jarosław Nowak i Witold Tomaszewski
W pozostałych konkurencjach zwyciężali: tarcza fundowana przez króla W. Ronke – Hubert Łabutka, tarcza bracka oraz strzelanie do tarcz punktowych z karabinu i pistoletu 5,6 mm – Grzegorz Baszko. Kura zestrzelił Jarosław Nowak.
