Logo Miasta Śrem

Turniej w boule

5 maja br. odbył się I Turniej Dubletów w coraz bardziej popularnej nie tylko w Śremie dyscyplinie sportu, czyli słynne boule. Drużyny walczyły o Puchar Krówki Małej oraz Burmistrza...

5 maja br. odbył się I Turniej Dubletów w coraz bardziej popularnej nie tylko w Śremie dyscyplinie sportu, czyli słynne boule. Drużyny walczyły o Puchar Krówki Małej oraz Burmistrza Śremu.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 19 par, które w wyniku losowania zostały podzielone na 4 grupy. W trzech grupach grało po pięć par, w jednej cztery zespoły. Turniej w atmosferze rywalizacji, ale jednocześnie dobrej zabawy, trwał ponad 6 godzin.

Rywalizacja w grupach wyłoniła osiem zespołów, które rywalizowały w turnieju głównym, a pozostałe drużyny grały w turnieju pocieszenia. Najpierw zmagania grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Następnie była faza pucharowa, w której udział brały zwycięskie drużyny poszczególnych grup. Pozostałe drużyny brały udział w turnieju pocieszenia.

Zwycięzcą turnieju okazała się bezkonkurencyjna drużyna o nazwie Mistrzowie, pokonując w finale Tydzień Ziemi Śremskiej. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Pawlaków.

Turniej pocieszenia wygrał zespół Krówki I po zwycięstwie nad RomDar-em.

Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczał Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz nagrody ufundowane przez firmę Bejot z Manieczek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego, a o dobre samopoczucie żołądków zawodników dbały firmy AgroHandel i Boguś.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

źródło foto: www.boule.srem.com.pl


 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności