Uczczono pamięć absolwentów wojskowej Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich
W poniedziałek 22 września br. dla upamiętnienia poległych i pomordowanych absolwentów i wykładowców Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 2 delegacje samorządowe z burmistrzem Adamem Lewandowskim na czele, kombatanci, młodzież szkolna i przedszkolacy złożyli kwiaty, na płycie pomnika poświęconego pamięci pomordowanych.
Z tej okazji śremscy uczniowie przygotowali także krótki program artystyczny, a żołnierze z jednostki wojskowej przy pomniku zaciągnęli wart ę honorową.
Szkoła Podoficerska Piechoty dla Małoletnich nr 2 działała w Śremie w okresie międzywojennym na terenie obecnych koszar. Młodzi słuchacze, chłopcy w wieku 15-17 pobierali w Śremie naukę rzemiosła wojskowego przez dwa, trzy lata. Po edukacji przydzielani byli do wybranych pułków piechoty. Szkołę rozwiązano w przededniu wybuchu II wojny światowej w 1939 r. Śremscy absolwenci Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich walczyli na wielu frontach w kraju i zagranicą.





