Logo Miasta Śrem

UKS wicemistrzem w Turnieju o Puchar Tymbarku

2 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku
UKS Śrem zajął II miejsce w Wielkim Finale XV edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-12, który został rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
To największy piłkarski turniej dziecięcy w Europie. W warszawskim finale udział wzięło 16 najlepszych drużyn z całej Polski.
 
Rozgrywki grupowe rozpoczęły się w czwartek - 30 kwietnia. UKS Śrem po zwycięstwach z zespołami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Łódź, Zawiszy Bydgoszcz i Stali Mielec zakwalifikował się do ćwierćfinału, w którym wynikiem 4:1 pokonał zespół z Białej Podlaskiej, kwalifikując się do najlepszej czwórki turnieju i zapewniając sobie tym samym grę na Stadionie Narodowym w dniu rozgrywania meczu o Puchar Polski.

W półfinale śremski zespół pokonał drużynę z Warszawy 2:1 i awansował do finału, który został rozegrany przeciwko Szkole Mistrzostwa Sportowego Łódź. Pomimo porażki z 2:5 w finale chłopcy odnieśli największy sukces w historii klubowej, ale także śremskiej piłki nożnej zdobywając tytuł drugiej drużyny w Polsce. To wielkie wyróżnienie i radość dla chłopców, klubu, miasta i województwa.
 
O zwycięstwo walczyli:
 
1. Adam Galas - trener
2. Sebastian Białobrzeski - trener
3. Aleksander Kluczyński, - Polonia Środa Wlkp.
4. Jakub Tomaszewski,
5. Bartosz Kabaj
6. Hubert Osiewicz,
7. Michał Wojciechowski,
8. Damian Kołtański,
9. Szymon Kędziora,
10. Denis Andrzejewski, - Oranje Poznań
11. Filip Wilkowski,
12. Igor Ławrynowicz, - Lech Poznań
13. Borys Boczar 14. Maksymilian Hyżyk
 





  
Gratulujemy chłopcom talentu i uporu sportowego. Drugie miejsce w Turnieju Ogólnopolskim jest wielkim sukcesem. 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności