Upamiętnienie cmentarza żydowskiego w Śremie
Dnia 28 czerwca 2011 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających cmentarz żydowski, mieszczący się niegdyś w ciągu dzisiejszej ulicy Piłsudskiego. Cmentarz żydowski istniał w Śremie od początku XVI wieku.
Miejsca pamięci są wynikiem dialogu i ustaleń samorządu gminy Śrem i komisji regulacyjnej w sprawie zwrotu przedwojennego mienia Żydów. Odsłonięcia tablic pamiątkowych dokonali Michael Schudrich Naczelny Rabin Polski, Alicja Kobus Przewodnicząca Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Filia w Poznaniu oraz Adam Lewandowski Burmistrz Śremu. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Rady Miejskiej w Śremie i Rady Powiatu Śremskiego, szefowie lokalnych służb mundurowych i instytucji kultury oraz duchowni różnych wyznań.

.jpg)

.jpg)
.jpg)
