Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego
W piątek, 14 sierpnia br. miały miejsce w Śremie obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich, gdzie delegacje władz samorządowych, szkół oraz organizacji społecznych złożyły kwiaty.
Wcześniej Marian Dominiczak przewodniczący Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej przypomniał dzieje związane z utworzeniem polskich sił zbrojnych, a młodzież szkolna przedstawiła największe utwory poetyckie poświęcone żołnierzowi polskiemu. Spotkanie przy pomniku było okazją do wyróżnienia i podziękowań osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania Ogrodu 120-lecia Parku im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919.
Następnie uczestnicy spotkania udali się do Kościoła Garnizonowego pw. św. Jana z Dukli, gdzie odbyła się msza św. z okazji Święta Wojska Polskiego z udziałem kompanii reprezentacyjnej. Mszę św. sprawował ks. Zbigniew Starczewski COr wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Górskim COr. Po mszy na terenie jednostki wojskowej odbył się uroczysty apel, podczas którego zastępca dowódcy 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych mjr Zbigniew Roszak wręczył nagrody i odznaczenia wyróżnionym żołnierzom.
Następnie uczestnicy spotkania udali się do Kościoła Garnizonowego pw. św. Jana z Dukli, gdzie odbyła się msza św. z okazji Święta Wojska Polskiego z udziałem kompanii reprezentacyjnej. Mszę św. sprawował ks. Zbigniew Starczewski COr wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Górskim COr. Po mszy na terenie jednostki wojskowej odbył się uroczysty apel, podczas którego zastępca dowódcy 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych mjr Zbigniew Roszak wręczył nagrody i odznaczenia wyróżnionym żołnierzom.





