Logo Miasta Śrem

W Śremie na temat przeciwdziałania przemocy

Burmistrz Śremu serdecznie zaprasza na spotkanie dnia 22 maja br. o godzinie 13.00 w Kinoteatrze Słonko.
Burmistrz Śremu serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dnia 22 maja br. o godzinie 13.00 w Kinoteatrze Słonko.
 
Celem spotkania jest poruszenie kwestii przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie udziału pracowników ochrony zdrowia w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz podnoszenie świadomości społeczności lokalnej na temat zjawiska przemocy domowej. 
 
Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Moimi oczami". Film, który dotąd nie był pokazywany szerokiej publiczności w Polsce pokazuje  źródła zjawiska przemocy i naszej bezradności wobec niego. Film jest rekomendowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego oraz Instytut Spraw Publicznych, a został udostępniony przez Ambasadę Królestwa Hiszpanii. 
 
Bezpośrednio po emisji filmu odbędzie się posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego.
Spotkanie wpisuje się w cykl działań gminy Śrem w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin i jest cykliczną formą działań realizowanych przez Zespół Interdyscyplinarny. Na spotkanie, którego problematyka odnosi się wprost do życia osobistego, rodzinnego i społecznego wielu Polaków zapraszamy osoby pracujące i działające na rzecz przeciwdziałania przemocy. 
 
Szczegółowe informacje udziela Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Maria Świdurska – tel. 698 829 215
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności