Logo Miasta Śrem

W wakacje schodzimy z półek

„w wakacje schodzimy z półek”… to tytuł konkursu na imprezy plenerowe promujące czytelnictwo, organizowanego podczas tegorocznego lata, przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.  „W wakacje schodzimy z półek” to tytuł konkursu na imprezy plenerowe promujące czytelnictwo. Organizowane  przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Biblioteka odpowiedziała  na hasło konkursowe, swoim wakacyjnym projektem dla dzieci pt. „Wakacyjne klimaty z książką”, przygotowanym z Bibliotecznym Klubem Wolontariusza.
Celem jest pokazanie książki, jako niezbędnika wakacyjnego młodego człowieka, z którego można czerpać pomysły na wartościową zabawę oraz spotkania z rówieśnikami. Bibliotekę projekt przedstawia jako instytucję kultury, która bawi, edukuje i jednoczy najmłodszych mieszkańców. Miejscem spotkań jest promenada oraz plenerowa scena pod mostem.
 
„Obrazy lata” –  to myśl przewodnia pierwszego spotkania, które odbyło się 1 lipca 2013r. Inspirację stanowiły wybrane poetyckie teksty Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci rozpoznawały i tworzyły własne „Obrazy lata”.
 
„Zwierszyniec” -  to tytuł spotkania zorganizowanego w dniu 8 lipca 2013r. Inspiracją tego spotkania była twórczość Agnieszki Frączek. Uczestnicy odczytywali treści związków frazeologicznych.
 
„Lokomotywa”  - to zaplanowane na najbliższy poniedziałek (15 lipca godz. 10) spotkanie z wierszami Juliana Tuwima. W programie: przedstawienie „Lokomotywa” w wykonaniu wolontariuszy z biblioteki, gry i zmagania plenerowe o tytuł „Tuwimomaniaka”.






 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności