Logo Miasta Śrem

Weź udział w konsultacjach społecznych Planu Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do roku 2040

Rozpoczyna się kolejny etap prac nad strategicznym dokumentem dla Metropolii Poznań. Powstający Plan Zrównoważonej Mobilności to długoterminowa wizja i konkretne cele w zakresie poprawy transportu na obszarze Metropolii Poznań. Chodzi o określenie kierunków rozwoju transportu publicznego i prywatnego, które pozwolą połączyć oczekiwania mieszkańców i obecne wyzwania świata.
 
SUMP-Poznan-790x360@2x.jpg
 
 
Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do roku 2040 powstaje przede wszystkim dla mieszkańców. Plan ma na celu spełniać ich potrzeby w zakresie transportu publicznego, dlatego tak istotnym elementem są konsultacje społeczne. Dzięki konsultacjom tworzony plan przyszłości regionu zawierać będzie oczekiwania i potrzeby funkcjonowania poszczególnych gmin w obszarach: transportu, zagospodarowania przestrzennego, środowiska, gospodarki, polityki społecznej, zdrowia, bezpieczeństwa.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, które odbywać się będą:
  • środa 28 czerwca, godz. 18.00 - spotkanie tylko w formie online
  • czwartek 29 czerwca (spotkanie stacjonarne transmitowane online) o godz. 10.00 oraz o godz. 16.00
Spotkania stacjonarne odbędą się w Urzędzie Miasta Poznania, Pl. Kolegiacki 17. Planowany czas trwania to ok. 2 godzin.

WAŻNE!
Udział w spotkaniach jest możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji! Zapisy na spotkania konsultacyjne dostępne są na stronie: https://app.evenea.pl/event/konsultacje-spoleczne-mobilna-metropolia/

Zachęcamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców Metropolii Poznań do udziału w konsultacjach społecznych. Każdy głos jest ważny!

7 podstawowych korzyści dla mieszkańców z wdrożenia dobrego Planu Zrównoważonej Mobilności!
  • stworzenie spójnej sieci infrastruktury rowerowej (tras i ścieżek rowerowych), w kontekście komunikacyjnym, jak i turystycznym,
  • atrakcyjniejsza i bardziej dostępna komunikacja zbiorowa, zapewnienie wszystkim mieszkańcom obszaru Metropolii Poznańskiej takich opcji transportowych, które umożliwiają łatwy dostęp do celów podróży i usług,
  • wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności pieszych i rowerzystów,
  • zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego,
  • redukcja zanieczyszczenia powietrza i hałasu, emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii,
  • powstawanie nowych centrów przesiadkowych oraz parkingów „parkuj i jedź”
  • pozytywny wpływ na atrakcyjność i jakość środowiska miejskiego z korzyścią dla mieszkańców i gospodarki.
Baner_poster-(1).png
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności