Logo Miasta Śrem

Wielkanoc dla potrzebujących

W okresie przedświątecznym Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie podjął działania, których mottem stały się słowa: Liczy się każdy dzień, aby wychodzić ludziom naprzeciw z tym,...

W okresie przedświątecznym Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie podjął działania, których mottem stały się słowa:

Liczy się każdy dzień, aby wychodzić ludziom naprzeciw z tym,
co pomaga im iść dalej przez życie

obrazek

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie przy współpracy lokalnych partnerów jest organizatorem spotkania pod hasłem „Śniadanie Wielkanocne”, które odbędzie się w dniu 19 marca 2008 r. o godzinie 11.30 w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Śremie przy ul. Kolejowej 10. W spotkaniu uczestniczyć będzie 100 osób samotnych, niepełnosprawnych, pozostających w kryzysie socjalnym i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz zaproszeni goście.

Celem projektu jest ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych i samotnych oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na potrzeby i problemy tej grupy społecznej.

Pragniemy, aby zagrożeni marginalizacją mieszkańcy naszej gminy, mogli wspólnie zasiąść do uroczystego śniadania i radośnie rozpocząć świętowanie Wielkiej Nocy.

„Śniadanie Wielkanocne” będzie też rozszerzeniem lokalnego systemu wsparcia dla środowisk wymagających naszej pomocy.

W części artystycznej spotkania zostaną przypomniane przez dzieci z Ogniska Terapeutycznego „Płomyk” tradycje wielkanocne oraz swoje utwory zaprezentuje Śremski Chór Stanisława Moniuszki.

Każdy uczestnik spotkania będzie mógł skosztować wielkanocnych potraw i spędzić czas w świątecznej atmosferze. Spotkanie zakończy wręczony uczestnikom Koszyczek wielkanocny, wypełniony świątecznymi smakołykami oraz ozdobiony ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, przekazanymi przez Środowiskowy Dom Samopomocy i Muzeum w Śremie.

Mamy nadzieję, że realizowany projekt będzie okazją do aktywizacji osób samotnych i niepełnosprawnych oraz przyczyni się do ich społecznej integracji.

Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy Zarządu Powiatowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Śremie przygotował paczki świąteczne dla 65 rodzin naszej gminy, których sytuacja kryzysowa spowodowała objęcie wsparciem socjalnym lokalnych służb pomocowych.

Uzyskane wsparcie wzbogaci stoły najuboższych mieszkańców i pozwoli im na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych.

Najmłodsi mieszkańcy gminy zostaną również odwiedzeni przez Zajączka wielkanocnego.
Dzieci uczęszczające do Ogniska terapeutycznego Płomyk uczestniczyć będą w spotkaniu wielkanocnym, podczas którego wysłuchają pogadanki na temat tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, zaprezentują swoje prace plastyczne o tematyce świątecznej, wykonane podczas zajęć w Ognisku, a także rozpoczną Wielkie Poszukiwanie Zająca, który z pewnością wywoła wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

Wielkanocny Zajączek dotrze również do dzieci niepełnosprawnych z Koła Smoki, działającego przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. Wielkanocna przesyłka przysporzy dzieciom wiele radości i będzie towarzyszyć im w całorocznych spotkaniach.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie składa serdeczne podziękowania partnerom przedsięwzięcia za włączenie się i zorganizowanie powyższej akcji wielkanocnej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie,
Mieszkańcom miasta i gminy Śrem,
lokalnym instytucjom i organizacjom oraz firmom prywatnym,
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 
składa najserdeczniejsze życzenia – zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to,
co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe.
Niech światło Jego słowa będzie źródłem pokoju i radości,
niech prowadzi nas przez każdy dzień,
aby czynić dobro i być dla innych.

 

www.opssrem.lap.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności