Logo Miasta Śrem

Wiosenne porządki

Rozpoczęło się wiosenne porządkowanie miasta. Prace polegają na grabieniu terenów zielonych, rozkopywaniu kopczyków, przycinaniu żywopłotów, uprzątnięciu zalegającego...

   Rozpoczęło się wiosenne porządkowanie miasta. Prace polegają na grabieniu terenów zielonych, rozkopywaniu kopczyków, przycinaniu żywopłotów, uprzątnięciu zalegającego pozimowego piasku oraz zbieraniu śmieci i odpadów komunalnych starego miasta. Powyższe czynności wykonują PGKiM oraz Zakład Usług Komunalnych Żuk.

   W Parku Odlewnika, w części przejętej od Starostwa, w ramach umowy zawartej pomiędzy Urzędem Miejskim a Aresztem w Śremie w prace porządkowe zaangażowanych jest trzech osadzonych. Zakończenie prac przewidziane jest przed świętami wielkanocnymi. 

   W ramach prac społecznie użytecznych porządkowaniem zajmuje się również  pięciu bezrobotnych, w okresie od kwietnia do października br. w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Prace rozpoczną od porządkowania wiat przystankowych i barierek na moście oraz pielęgnacji miejskiej zieleni.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności