Logo Miasta Śrem

Wizyta śremskich szachistów w Niemczech

Zespół śremskich szachistów z klubu LKS Piast Śrem przebywał w Niemczech w dniach od 2 do 4 sierpnia.
 
Zostali oni zaproszeni przez  swoich niemieckich kolegów z Königsbrück. Pierwszy mecz obu zespołów odbył się w 1985 roku. Po kilkunastu latach przerwy z inicjatywy Niemców doszło do wznowienia wzajemnych kontaktów. 
Gracze wzięli udział w turnieju, który odbył się 3 sierpnia w pobliskim Lomnitz. Startowało 56 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Polski i Ukrainy. Duży sukces odniósł Tomasz Kozłowski, który zajął 3 miejsce. 
Za rok szachiści z Königsbrück przyjadą na mecz do Śremu. 



 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności