Logo Miasta Śrem

WIZYTA W BERGEN

W dniach 27-29 kwietnia 2007 roku grupa ze Śremu odwiedziła miasto partnerskie Bergen w Niemczech, które obchodziło 50-lecie nadania praw miejskich. Na obchody jubileuszu...

W dniach 27-29 kwietnia 2007 roku grupa ze Śremu odwiedziła miasto partnerskie Bergen w Niemczech, które obchodziło 50-lecie nadania praw miejskich.

Na obchody jubileuszu Bergen udał się Burmistrz Śremu wraz  grupą pracowników PSS Społem, rzemieślników oraz zespołem Akademii Tańca ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Pozostali zaproszeni goście to mieszkańcy Szubina k. Bydgoszczy, przedstawiciele zaprzyjaźnionego miasta Rożnov w Czechach, z Bergen nad Rügen, Hendrich Ido Ambacht z Holandii oraz z Wielkiej Brytanii.

Obchody rozpoczęły się w piątek o godzinie 18.00 powitaniem gości, przemówieniami burmistrzów oraz prezentacjami poszczególnych miast. Po oficjalnym rozpoczęciu odbyła się zabawa taneczna.

Następnego dnia w południe rozpoczął się jarmark, na którym każde miasto prezentowało swoje produkty: śremskie PSS pokazało pełen asortyment swoich wypieków, a rzemieślnicy - rękodzieła artystyczne. W międzyczasie odbył się przemarsz wszystkich władz oraz występy artystyczne m.in. Akademii Tańca oraz pokazy walk rycerskich.

W niedzielę 29.04.2007 uroczystość rozpoczęła się mszą ekumeniczną o godzinie 12.00, po której wystąpiła orkiestra dęta, a na zakończenie odbyła się kolorowa parada gości oraz mieszkańców Bergen.

 

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności