Logo Miasta Śrem

Wojskowi łącznościowcy obchodzili swoje święto w Śremie

W czwartek, 15 października br. na terenie jednostki wojskowej w Śremie odbyły się Centralne Uroczystości Święta Wojsk Łączności i Informatyki. W roli gospodarza uroczystości wystąpił 6 Śremski Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych, który w strukturze Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych pełni szczególną rolę.
W czwartek, 15 października br. na terenie jednostki wojskowej w Śremie odbyły się Centralne Uroczystości Święta Wojsk Łączności i Informatyki. W roli gospodarza uroczystości wystąpił 6 Śremski Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych, który w strukturze Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych pełni szczególną rolę.
Po mszy św. w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta zbiórka reprezentacji oddziałów należących do CWT SP.
Na uroczystości do Śremu przybyła delegacja Dowództwa Sił Powietrznych RP w składzie: Zastępca Szefa Sztabu Sił Powietrznych gen. bryg. Jerzy Fryczyński oraz Szef Wojsk Radiotechnicznych Sił Powietrznych gen. bryg. Michał Sikora, który w latach 2001 - 2003 dowodził śremską jednostką.
Przybyłych gości oraz delegacje podległych oddziałów przywitał komendant Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych płk Piotr Wojton. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie systemu łączności w wojsku. Komunikacja w każdej armii odgrywa kluczową rolę, podobnie jak uzbrojenie czy wsparcie logistyczne. Trudno sobie wyobrazić siły zbrojne, a szczególnie lotnictwo bez systemu łączności. 
Podczas uroczystości odbył się pokaz sprzętu łączności i informatyki, pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, pokaz sztuki walki kraw-maga. Imprezę zakończył żołnierski "Piknik Łącznościowca i Informatyka"
 











fot. Tydzień Ziemi Śremskiej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności