„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” – zaproszenie na spotkanie dla mieszkańców wsi
6 marca o godz. 10.00 w sali wiejskiej w Mórce odbędzie się spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi.
Celem spotkań odbywających się w ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest przybliżenie wiedzy na najbardziej aktualne tematy w dzisiejszym rolnictwie.
Propozycje zagadnień omawianych na spotkaniach:
Propozycje zagadnień omawianych na spotkaniach:
- Obsługa zgłoszeń zwierzęcych przez nowy Portal IRZplus. Płatności bezpośrednie i wsparcie krajowe udzielane przez ARiMR.
- Transfer wiedzy i innowacje rolnicze w działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
- Zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników oraz działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS.
- Idee, zadania i strategia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
- Afrykański pomór świń (ASF) oraz zasady bioasekuracji.
- Bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwach rolnych. Zabezpieczenie składowania płodów rolnych.
- Bezpieczna żywność priorytetem PIORiN.
Podobne spotkania organizowane są w całej Wielkopolsce. Stanowią odpowiedź na zapytania rolników i potrzebę zdobycia informacji przydatnych przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego.

