Logo Miasta Śrem

Wybory ławników - kadencja 2024-2027

lawnicy-2023-grafika-(1).jpg

​Z dniem 31 grudnia 2023 r. kończy się kadencja ławników sądów rejonowych i okręgowych. Wyboru ławników na kolejną kadencję 2024-2027 dokona Rada Miejska w Śremie najpóźniej w październiku 2023 r.
Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 30 czerwca 2023 r.
 
Zasady i procedura wyboru ławników ustalona jest w art. 158-163 ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych, Dz. U. z 2023 r. poz. 217. z późn. zm.).
 
Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, z terenu gminy Śrem do sądów powszechnych Rada Miejska w Śremie powinna wybrać 5 ławników:
 
Jednocześnie Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu określił, że:
  • do Sądu Rejonowego w Śremie powinno zostać wybranych 2 ławników, w tym do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy: 0 ławników;
  • do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce powinno zostać wybranych 3 ławników, w tym do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy: 3 ławników.
 

Pliki do pobrania:

pismo-Prezesa-Sadu.pdf
Format: pdf, 651.97 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności