Wystawa w Muzeum
W czwartek -
8 lutego o godz. 19.00 w Galerii`99 przy Muzeum Śremskim
otwarto wystawe rysunków profesora Andrzeja Jeziorkowskiego -
kierownika Zakładu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Instytutu
Architektury i Planowania Przestrzennego Politechniki
Poznańskiej.
Wśród licznie zgromadzonych gości ze Śremu i
Poznania obecny był Burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Prace
profesora wzbudziły powszechny zachwyt. Oglądajac rysunki
Jeziorkowskiego dystansujemy się niejako wobec pośpiechu
i zgiełku. Prace Andrzeja Jeziorkowskiego to wyraz wolności
człowieka wobec świata i ludzi.Wystawa potrwa do 10 marca
2007.
W niedzielę 11 lutego w salach wystaw
czasowych Muzeum Śremskiego odbyło sie otwarcie wystawy Rzeźb
Andrzeja Kołodziejczyka. Na wernisażu obecny był Burmistrz
Śremu Adam Lewandowski oraz Barbara Jabłońska - Naczelnik Pionu
Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego oraz licznie
przybyli goście.
Andrzej Kołodziejczyk znany artysta
poznański swoje prace wystawia w kraju i za granicą: ( Niemcy,
Holandia, Włochy). Laureat licznych konkursów i zdobywca nagród
na Biennalach Małych Form Rzeźbiarskich.
Wystawę można ogladać w Muzeum Śremskim (w
godzinach pracy muzeum) do 15 marca 2007 roku.
Artysta umieszcza swoje prace w ramach a ich kolejne numery są
rejestracją jego kolejnych przeżyć dnia codziennego. Jest to
rejestr przemyśleń, odczuć i zdarzeń.




