Logo Miasta Śrem

XXX Wielkopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej

W sobotę 5 kwietnia br. siedmiu młodych muzyków Towarzystwa Muzycznego brało udział w XXX Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej.

W sobotę 5 kwietnia br. siedmiu młodych muzyków Towarzystwa Muzycznego im. Marian Zielińskiego brało udział w XXX Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej.
 
Muzyków przygotowali instruktorzy Towarzystwa, a akompaniował im student III stopnia (doktorat) Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu - Konrad Książczyk. 
 
Śremscy muzycy osiągnęli dobre wyniki w poniższych kategoriach:
 
W pierwszej grupie wiekowej (do 12 lat) w kategorii instrumentów dętych blaszanych:
III miejsce – Hubert Jędrzejewski – trąbka - Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego w Śremie
Wyróżnienie – Jan Borowczyk – trąbka – Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego w Śremie
 
W trzeciej grupie wiekowej (15-18 lat) w kategorii instrumentów dętych drewnianych:
III miejsce – Przemysław Polowczyk – klarnet- Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego w Śremie
 
W kategorii instrumentów dętych blaszanych:
II miejsce – Paweł Grzelak -trąbka - Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie
Wyróżnienie – Filip Frąckowiak – Puzon – Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie.
 
Tutaj znajduje się pełna lista osiągniętych wyników.
 
W konkursie wzięło udział 52 muzyków nie tylko z Wielkopolski, a w jednej grupie wiekowo - instrumentalnej było ok. 7-8 muzyków.






 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności