Logo Miasta Śrem

Zapraszamy na szermiercze zmagania

W czwartek 29 marca 2012 r. w Śremie rozpoczęły się Śremie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szermierce. Areną zmagań młodych szermierzy jest hala Spółki Śremski Sport.
Podczas ceremonii otwarcia uczestników zawodów przybyłych do Śremu przywitał Burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Mistrzostwa w Śremie obserwowali Jacek Słupski Sekretarz Generalny Polskiego Związku Szermierczego oraz Jan Wachowiak Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego.

Mistrzostwa Polski w Śremie były okazją nagrodzenia złotą wpinką „Zasłużony dla szermierki” przez władze Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego:
  • Adama Lewandowskiego Burmistrza Śremu za zaangażowanie w promowaniu sztuki fechtunku,
  • Stanisława Płocennika wybitnego śremskiego działacza, organizatora wielu imprez szermierczych
W szermierczych pojedynkach w Śremie wystapi ponad stu zawodników z terenu całego kraju.
Zapraszamy fanów szermierki oraz zainteresowanych – wstęp wolny.



 



Program zawodów


piątek 30 marca 2012 r.
godz.  8.30 - Floret kobiet i mężczyzn drużynowo
godz.12.00 - Szpada  mężczyzn drużynowo oraz inddywidulanie
godz. 15.00 - Szpada kobiet indywidualnie

sobota, 31 marca 2012 r.
godz. 8.00 – Szpada kobiet drużynowo oraz Szabla mężczyzn drużynowo

Zawody zakończą się w sobotę 31 marca 2012.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności