Złota Żaba dla młodych Śremian
Złota Żaba to jeden z
największych konkursów edukacyjnych w Wielkopolsce, o którego
popularności świadczy udział ponad 120 000 uczniów szkół
podstawowych i gimnazjalistów w piętnastu przeprowadzonych
dotychczas corocznych edycjach. Konkursy odbywają się w
dziedzinie literatury i języka polskiego oraz matematyki.
Z okazji zakończenia 15 - jubileuszowego konkursu, w siedzibie organizatora – swarzędzkiej Fundacji Edukacji Społecznej „EKOS” - odbyła się w sobotę 29 marca uroczystość z udziałem Katarzyny Hall - Ministra Edukacji Narodowej.
W konkursie Złota Żaba w dziedzinie języka polskiego i literatury wyróżnienie zdobyła reprezentantka Śremu Kamila Nowacka z Gimnazjum nr 1. Najlepszym matematykiem, laureatem Złotej Żabki w dziedzinie matematyki został Kamil Musiał ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.
Pani Minister Katarzyna Hall,
przedstawiciele sponsorów i fundatorów złożyli gratulacje
zwycięzcom i wręczyli im dyplomy, statuetki Złotej
Żaby oraz cenne nagrody rzeczowe.
Zgodnie z tradycją Konkursu oprócz uczniów - zwycięzców
uhonorowani i nagrodzeni zostali także ich nauczyciele.
Gatulacje i nagrodę odebrała m.
in. Barbara Jankowiak, nauczycielka matematyki z SP nr 6 im.
Braci Barskich w Śremie. W ramach ceremonii wszyscy zebrani
wysłuchali koncertu zespołu wokalno-instrumentalnego Inspiro
Ensemble pod dyrekcją Aleksandry Wojtaszek.
Gratulujemy !

