Logo Miasta Śrem

Złote dziewczyny!

W dniach 11 i 12 kwietnia br. na basenie Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu Młodzików 12-letnich. W imprezie...

W dniach 11 i 12 kwietnia br. na basenie Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu Młodzików 12-letnich. W imprezie startowało 131 zawodników z Wielkopolski. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Letnich Mistrzostw Polski w Dębicy 27-29 czerwca 08 r.

Śrem reprezentowało 23 zawodników, na co dzień uczniów 5 klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 6. Drużyna ze Śremu w klasyfikacji dziewcząt stawała na najwyższym podium aż trzykrotnie:

I m-ce  4x50m stylem zmiennym
I m-ce 4x50m stylem dowolnym
I m-ce 4x 100m stylem dowolnym

Słabiej wypadli chłopcy. Drużynowo zajęli siódme miejsce na jedenaście startujących. Dołożyli się jednak do sukcesu drużyny. W klasyfikacji generalnej śremianie zajęli ostatecznie III m-ce za Wartą Poznań i  Astromal Akwawitem Leszno. Podczas oficjalnego zakończenia zawodów, zwycięzcom statuetki wręczył pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.

Udział w Letnich Mistrzostwach Polski wywalczyła reprezentka Śremu Asia Szczepanik. Zdobyła ją swym wynikiem na 50m st dowolnym, 100m st dowolnym i 50m st motylkowym. Szanse na uzyskanie kwalifikacji mają jeszcze Małgosia Jędrzejak i Zuza Sadzikowska.

Gratulujemy !

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności