Logo Miasta Śrem

Konferencja pn. Wczoraj i dziś – w 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

pasek-gora.jpg
Parafia Garnizonowa i Dowódca Garnizonu
zapraszają w czwartek 24 maja 2018 r. godz. 9.00 Kinoteatr Słonko - Śrem
na Konferencję pn. 

„Wczoraj i dziś – w 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

z okazji 20 lat Kościoła Garnizonowego w Śremie”. 
czwartek 24 maja 2018 r. godz. 9.00 
Kinoteatr Słonko - Śrem
 
„Droga do Niepodległości”
  1. Wkład Kościoła w tworzenie się polskiej państwowości w latach 1918 – 1919 – ks. prof. Stanisław Nabywaniec
  2. Odzyskanie Niepodległości na terenie Powiatu Śremskiego – starosta Zenon Jahns i Krzysztof Budzyń 
  3. Niepodległość na terenie Gminy Śrem – burmistrz Adam Lewandowski
  4. Niepodległość i udział w niej Wielkopolan – powstańców
  5. Tu się wszystko zaczęło – Jarocińskie koszary w historii Powstania Wielkopolskiego
  6. „Z historii jednostek wojskowych i rola Kościoła w wojsku”
  7. Garnizon Śrem wczoraj i dziś – dowódca 6. batalionu dowodzenia Sił Powietrznych – ppłk Zbigniew Roszak
  8. Sformowanie i dzień dzisiejszy 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych – dowódca ppłk Bogusław Marek 
  9. 16. jarociński batalion remontu lotnisk – historia i tradycja – dowódca ppłk Jarosław Grzesznik 
  10. Duszpasterstwo wojskowe w 100 letniej historii – ks. dr ppłk Tomasz Skupień
  11. Parafia Garnizonowa w Śremie wraz z rejonami duszpasterskimi w Garnizonach Śrem, Jarocin i Leszno – ks. mjr Grzegorz Bechta
  12. Początki Parafii i Kościoła Garnizonowego w Śremie – wspomnienia pierwszego proboszcza ks. ppłk Krzysztofa Górskiego
pasek-doł.jpg

www.srem.ordynariat.opoka.org.pl
Miejsce:Kinoteatr Słonko

Pliki do pobrania:

Droga-do-Niepodległosc-plakat.pdf
Format: pdf, 306.63 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia