Logo Miasta Śrem

Święto Bractwa Kurkowego w Bergen

W dniach 7-11 lipca 2010 r. przedstawiciele gminy Śrem z Burmistrzem Adamem Lewandowskim na czele uczestniczyli w Święcie Bractwa Kurkowego w mieście partnerskim Bergen w Niemczech.
Obchody Święta Bractwa Kurkowego w Bergen mają wieloletnią tradycję i są najważniejszym świętem w Bergen. W trakcie kilkudniowego święta wybierani są Król Korpusu, Król Miasta, Ministrowie oraz Król Dzieci i Młodzieży. Uroczystościom towarzyszą liczne imprezy kulturalne, występy muzyczne oraz przemarsze przez Bergen w tradycyjnych strojach. Tego typu wyjazdy stały się już tradycją i pełnią ważną rolę we współpracy miast partnerskich, gdyż to właśnie Bractwa zapoczątkowały współpracę między miastami.



powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności