Niewypał na ul. Powstańców Wielkopolskich
W czwartek, 8 lipca 2010 r. ok. godz. 11:30 w trakcie prac termomodernizacyjnych kamienicy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 w Śremie natrafiono na niewypał.
W czwartek, 8 lipca 2010 r. ok. godz. 11:30 Zespół Bezpieczeństwa Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie otrzymał zgłoszenie, że w wykopie podczas przeprowadzania zleconych przez gminę prac termomodernizacyjnych kamienicy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 w Śremie, ekipa remontowa natrafiła na przedmiot przypominający granat ręczny. Niezwłocznie powiadomiono Straż Miejską, Staż Pożarną, Policję oraz zgodnie z procedurą postępowania Patrol Saperski z Poznania. Służby mundurowe natychmiast przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia poprzez odłączenie gazu oraz prądu, całkowite zamknięcie dla ruchu ulicy Powstańców Wielkopolskich, oraz ewakuowanie mieszkańców zorganizowanym transportem do budynku do Szkoły Podstawowej Nr 1. Około godz. 13:40 na miejsce przybyli saperzy, którzy zabezpieczyli i zabrali niewypał. Akcja zakończyła się o godz. 14:45, po przetransportowaniu mieszkańców do miejsca ich zamieszkania, przywróceniu ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich oraz podłączeniu energii elektrycznej oraz gazu.
