69. rocznica wybuchu II wojny światowej
Wczoraj minęło 69 lat od
momentu, gdy strzały niemieckiego pancernika Schleswig –
Holstein w kierunku polskiej składnicy wojskowej na
Westerplatte rozpoczęły II Wojnę Światową. Wojna była
najtragiczniejszym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości.
Największa tragedia w historii świata pochłonęła dziesiątki
milionów istnień ludzkich. Świat poniósł ogromne straty
moralne, a skutki wojny po dzień dzisiejszy odczuwają następne
pokolenia. Dramat wojny dotknął także społeczeństwo regionu
śremskiego.
Dla upamiętnienia ofiar wojny wczoraj o godzinie 18:00 przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie Katarzyna Sarnowska, Starosta Śremski Tadeusz Waczyński, liczne delegacje oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty na śremskim rynku w miejscu upamiętniającym rozstrzelanych 20 października 1939 r.