Akademia Pełni Życia
Akademia Pełni Życia - program profilaktyczno-zdrowotny połączony z imprezą integracyjną promującą ER2012
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie już po raz dziewiąty był organizatorem dwutygodniowego projektu dla 40 osób niepełnosprawnych po 50 roku życia z terenu gminy Śrem. Wydarzenie to zostało włączone do Kalendarza Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.
Akademia Pełni Życia - program profilaktyczno-zdrowotny połączony z imprezą integracyjną promującą ER2012. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie już po raz dziewiąty był organizatorem dwutygodniowego projektu dla 40 osób niepełnosprawnych po 50 roku życia z terenu gminy Śrem. Wydarzenie to zostało włączone do Kalendarza Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. W tym roku nacisk położono na wspomaganie rozwoju psychicznego i fizycznego uczestników projektu i działania dotyczące zdrowego starzenia oraz przerwanie kręgu izolacji społecznej związanej z niepełnosprawnością. Zadania stanowiły kompleksowe podejście na rzecz ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych w gminie Śrem.
Zajęcia już tradycyjnie odbywały się w Klubie „Relax” w okresie od 24 września do 5 października br. a osoby uczestniczące skorzystały z wielu atrakcji - Palmiarnia w Poznaniu, seans w Kinie „Słonko”, wizyta edukacyjna w Bibliotece i Straży Pożarnej, animacje taneczne oraz spotkania z lokalnymi liderami. W ramach rehabilitacji seniorzy mieli zapewnione zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego rehabilitanta, zajęcia ruchowe w „KSA Sport” oraz wizytę w „TKKF Sokół” w kręgielni. Zrealizowano warsztaty tematyczne z wolontariatu, prelekcję dr Lidii Pietrzak – Tatara, warsztaty dietetyczne z Panią Elżbietą Tomyślak oraz zaprezentowano ofertę kulturalną i rekreacyjną dla osób powyżej 50 r.ż. na terenie gminy Śrem. Tak jak w latach ubiegłych uczestnicy korzystali ze specjalistycznego wsparcia psychologa, oraz mogli skorzystać z jesiennej aury podczas wspólnych spacerów. W ramach projektu odbyło się uroczyste zakończenie Akademii pod nazwą „Roztańczony Śrem”, a uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne.
Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania lokalnych firm, instytucji i wolontariuszy.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)