Apel poległych na Placu 20 października w dniu 20 października 2006r
Apel poległych na śremskim rynku
W piątek 20 października na Placu 20 Października odbyły się uroczystości związane z 67 rocznicą rozstrzelania przez hitlerowców synów Ziemi Śremskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, poczty sztandarowe, duchowieństwo, przedstawiciele szkół, instytucji, harcerze, kompania reprezentacyjna śremskiego 6 Pułku Dowodzenia WLOP, Orkiestra Dęta im. M. Zielińskiego oraz mieszkańcy gminy. Uczestnicy oddali hołd poległym poprzez wyczytanie nazwisk wszystkich pomordowanych, złożenie wieńców, zapaleniu zniczy, oddanie salwy honorowej oraz udział we mszy świętej odprawionej w ich intencji w śremskiej Farze.