DYNGUŚNICY - Muzeum Śremskie zaprasza

Muzeum Śremskie zaprasza na II edycję zajęć cieszących się ogromnym powodzeniem w 2007 roku

Dawniej chodzący „po dyngusie” parobcy przebierali się za niedźwiedzia, dziada, babę, kominiarza, diabła albo chochoła. Chodząc po domach z dyngusową przyśpiewką na ustach i z kołatkami w dłoniach prosili o słodycze i pisanki, a skąpców... oblewali wodą albo brudzili sadzą.
Ten i inne ludowe zwyczaje wczesnowiosenne przypomnimy podczas zajęć muzealnych. Dla wszystkich dzieci zapewniamy przebrania i niespodzianki. Jeżeli pogoda pozwoli, część zajęć odbędzie się w plenerze i na pewno uda nam się skutecznie przegnać zimę.

Zapraszamy od 9.03 do 8.04.2009, od poniedz. do piątku w godz. 8.00-15.00. Czas trwania zajęć 1,5 godz. Koszt- 5 zł/os. Maksymalna liczebność grupy - 45 osób. Prosimy o wcześniejsze rezerwowanie terminów (tel. 061-283-59-38).
WAŻNE! Każda klasa musi wcześniej (w szkole) przygotować piosenkę o wiośnie! Dzieci będą uczestniczyły w zajęciach bez butów - prosimy o zabranie ciepłych skarpet!
Zapraszamy także na ZAJĘCIA RODZINNE- 5.04.2009 (niedziela)
