Logo Miasta Śrem

Gruchała wywalczyła mistrzostwo w Śremie

Podczas rozgrywanych w Śremie w sobotę 19 kwietnia Mistrzostw Polski we florecie kobiet nie doszło do niespodzianki. Wizerunek Sylwii Gruchały na materiałach promujących zawody...

obrazekPodczas rozgrywanych w Śremie w sobotę 19 kwietnia Mistrzostw Polski we florecie kobiet nie doszło do niespodzianki. Wizerunek Sylwii Gruchały na materiałach promujących zawody trafnie zapowiadał jej zwycięstwo. W finałowym pojedynku spotkała się ze swoją klubową koleżanką Małgorzatą Wojtkowiak. Walka zakończyła się zwycięstwem Gruchały 15:6. Brązowe medale zdobyły Marta Matysik AZS AWF Warszawa oraz Anna Rybicka Sietom AZS AWFiS Gdańsk.


Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów
we florecie kobiet

1 Sylwia Gruchała - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
2 Małgorzata Wojtkowiak - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
3 Marta Matysik - AZS AWF Warszawa
3 Anna Rybicka - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
5 Magdalena Knop - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
6 Karolina Chlewińska - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
7 Joanna Bórkowska - Sietom AZS AWFiS Gdańsk
8 Marta Łyczbińska  - Budowlani Toruń

W niedzielę 21 kwietnia dramatyczny przebieg miał finałowy pojedynek podczas Drużynowych Mistrzostw Kobiet we florecie. Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny Sietom AZS AWFiS Gdańsk.
Wydawać by się mogło, że mistrzostwo wywalczy drużyna w składzie z Mistrzynią Polski Sylwią Gruchała oraz Wicemistrzynią Polski Małgorzatą Wojtkowiak. W początkowej fazie pojedynku drużyna objęła prowadzenie, jednak w dalszej części walki kontuzja Mistrzyni Polski zmusiła ją do wycofania się z pojedynku. Emocjonującą walkę, wbrew oczekiwaniom z wynikiem 45:41 wygrała druga drużyna Sietom AZS AWFiS Gdańsk w składzie Joanna Bórkowska, Aurelia Has, Katarzyna Kryczało, Agnieszka Kulczycka.  

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów
we florecie kobiet

1 Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
2 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
3 AZS AWF Poznań
4 Wrocławianie
5 AZS AWF Warszawa
6 Budowlani Toruń
7 Budowlani Toruń II

Kolejne zawody w Śremie z cyklu Mistrzostw Polski w Szermierce już za tydzień. O tytuł najlepszego w kraju florecisty będą walczyć mężczyźni.

Zapraszamy.

26 KWIETNIA -  SOBOTA
Godz. 11:00 – otwarcie mistrzostw
Godz. 11:15 – floret mężczyzn
Godz. 15:30 - FINAŁ


27 KWIETNIA - NIEDZIELA
Godz.  10:00 - floret mężczyzn drużynowo
Godz. 12:00 –  FINAŁ

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności